Virág csoport

Szeretettel várunk: Szilvi és Réka óvónéni, Hajni dajka néni, Dóri Pedagógiai Aszisztens

Csoportszobánk szép, világos, tele van jobbnál jobb játékkal és a gyermekek kreativitását serkentő, főként természetes anyagokkal és eszközökkel. A galériánkon berendezett könyvkuckóban bármikor elmerülhetnek a könyvek világában. Az egészséges életmód kialakítása is fontos számunkra, így minden nap gyümölcsöt, zöldséget fogyasztunk, és sok időt töltünk a friss levegőn.  A csoportunkba járó gyerekekre jellemző a szociális érzékenység, az alkalmazkodás, az egymásra figyelés, a segítőkészség. Arra törekszünk, hogy vidám, szeretetteljes, elfogadó légkörben, kellő érzelmi biztonság megteremtésével minden egyes gyermek számára megadjuk, amire szüksége van, és ami optimális fejlődéséhez nélkülözhetetlen.
Ezért nagy hangsúlyt fektetünk a csoporton belüli egyéni fejlesztésre, változatos tanulási helyzeteket teremtő játékos tevékenységek tervezésére, szervezésére, az iskolára való eredményes felkészítésre. Kiemelten fontos számunkra a német nemzetiségi nyelvi nevelés, hagyományok ápolása, átörökítése. A mindennapos tevékenységekbe ágyazva ismerkednek a heti témákhoz, projektekhez kapcsolódó német nyelvű tartalommal, dalokkal, mondókákkal, versek, mesékkel illetve az őket körülvevő világgal.

„A gyermekek olyanok, mint a virágok.
Az egyiket sokat kell öntözni, a másikat csak ritkán szabad.
Az egyik a sok napot kedveli, a másik árnyékos helyen is virágzik.
Vannak könnyen alkalmazkodók és érzékenyebbek.
Ha mindegyikkel ugyanúgy bánok, az egyik kivirul, a másik elszárad.
Mindegyiknek van levele, szára, virága – hasonlóak, de mégis különbözőek.
Mindegyikük gondoskodásra éhezik, egyéni bánásmódra.
Nem attól fejlődnek, hogy mellettük ülök egész nap, hanem attól, hogy a számukra megfelelő gondoskodást kapják.
Van köztük árvácska, petúnia, muskátli, leander, krókusz, kardvirág és rózsa.
Az egyik hamarabb nyílik ki, a másik később, de mindegyik különleges, mindegyik egyedi.
Nem hasonlíthatom össze őket egymással.
Nem jobb a hatalmas kardvirág, mint az apró árvácska.
Csak más.
Nem erőltethetem, hogy virágozzék hamarabb a rózsa, hiszen az árvácska már rég kibújt, most már neki is itt lenne az ideje.
Csak annyit tehetek, hogy megismerem őket,
rájövök, hogyan érzik a legjobban magukat a kertemben,
a nekik megfelelő, egyéni módon gondoskodom róluk,
és gyönyörködöm bennük,