PILLANGÓ CSOPORT

SZERETETTEL VÁRUNK: ANDI ÓVÓNÉNI, Csenge óvónéni,

,,A gyermek olyan,
Mint egy pillangó a szélben.
Néhány magasabbra tud repülni,
Mint mások, de mindegyik
 A legjobb tudása szerint repül.
Miért is hasonlítanád össze őket?
Mindegyik más,
Mindegyik különleges,
Mindegyik gyönyörű.”

Andi – óvodapedagógus, gyógy testnevelő. Andi néni a gyerekek számára a ,,Nyugalom Szigete!”
Csenge néni fiatalos lendületével újdonságokat hoz a gyerekek számára

Vegyes csoport lévén a beszoktatás legtöbb esetben problémamentes, gyakran vannak nálunk testvérek, így a kistesó már ismer minket mire hivatalosan csoportunk tagja lesz. Tapasztalatunk szerint a gyerekek itt elfogadóbbak, a vegyes életkor miatt ez a közeg természetesebb, megnyugtatóbb a számukra. Tanulmányok szerint szociális és értelmi képességeik gyorsabban fejlődnek, mint az azonos életkorú csoportban.

Igyekszünk a szabad játékba beillesztve sok mozgással, fejlesztő játékokkal, mesével erősíteni az iskolaérettséghez fontos részképességeket. Mégis az elsődleges szempont a gyerekek szabad, érdeklődésüknek megfelelő játéktevékenységének támogatása.

Számunkra fontos:
  • a négy évszakhoz kapcsolódva választjuk a feldolgozott témáinkat például:
       „Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak…”
       „Répa, retek mogyoró…”
       „Melegítő szeretet” - ezekhez kapcsolódnak dalaink, verseink, meséink és a kézműves tevékenységek;
  • fontosnak tartjuk a környezettudatos nevelést, természetes anyagok használatát;
  • a kreatív sarok mindennapos választható játéktevékenység, igény szerint vághatnak, ragaszthatnak, rajzolhatnak, színezhetnek, festhetnek a gyerekek a rendelkezésükre álló sokféle anyagból;
  • mivel a nyelvi fejlettség a gondolkodás alapja, ezért beillesztjük a meséket a mindennapjainkba;
  • tervszerű egymásra épülő  mozgásfejlesztés, a gyógytorna és a komplex mozgásterápia beépül a mindennapi mozgásba és ha minden kötél szakad  félreteszünk mindent és jöhet a trambulin.

Mindennapjaink